KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14499317
nr 1449 9317
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Signerad, blandteknik, på papper, 75x56cm, yttermått inklusive ram: 90x70cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:31:57
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko